ŻELIWO WERMIKULARNE

NOWA JAKOŚĆ
ŻELIWO WERMIKULARNE

NOWA JAKOŚĆ


Kominek stalowy czy żeliwny? My od lat stawiamy na żeliwo.


To trwały i najwydajniej pracujący z ogniem materiał. Czy żeliwo może być jeszcze lepsze?


Zespól naszej odlewni postanowił udowodnić, że tak. We współpracy z Politechniką Rzeszowską opracowalismy nowy rodzaj materiału o zmodyfikowanym składzie chemicznym i mikrostrukturze: żeliwo z grafitem wermikularnym w osnowie ferretycznej. Przełomowa technologia nie była dotąd stosowana na świecie i chroniona jest patentem.

W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, zrealizowalismy zaawansowany projekt wdrożenia innowacyjnej technologii produkcji wkładów kominkowych z żeliwa wermikularnego z grafitem o osnowie ferretycznej o wyższej mocy cieplnej i dłuższej żywotności niż kominki produkowane tradycyjna metodą.


W efekcie prowadzonych od kilkunastu miesięcy badań opracowano nowatorski typ żeliwa wyróżniający się zdecydowanie lepszymi właściwościami użytkowymi, wysoką trwałością i wytrzymałością.Udowodniliśmy, że właściwości i funkcje powstającego produktu zasadniczo odróżniają go od innych produktów dostępnych na rynku, a co za tym idzie decydują o jego innowacyjności. Co niezwykle ważne mówimy o innowacji produktowej na skalę międzynarodową, ponieważ opracowana przełomowa technologia nie była do tej pory stosowana przy produkcji kominków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. O unikalnych właściwościach produktu świadczy również patent przyznany przez Urząd Patentowy RP.WIĘKSZA MOC


Zastosowanie materiału o zmodyfikowanym składzie chemicznym i mikrostrukturze (żeliwo wermikularne z grafitem o osnowie ferretycznej) oraz nałożenie na powierzchnię oddającą ciepło do otoczenia powłoki metalicznej, pozwoliło na znaczny wzrost mocy cieplnej przy zachowaniu tych samych gabarytów kominka w porównaniu do wkładów kominkowych konkurencji (o ok 30%)


EKOLOGICZNE


Niebagatelne znaczenie ma także podniesienie sprawności wkładów nowej generacji o ok 30% względem wkładów wykonanych z żeliwa szarego. Dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na drewno zmniejszają emisje dwutlenku węgla i substancji smolistych o ok. 30 % w porównaniu do wkładów wykonanych z żeliwa szarego, sprzyjając poprawie jakości powietrza.

Z uwagi na wzrost świadomości ekologicznej konsumentów, wzrasta zapotrzebowanie na urządzenia o wysokiej mocy, niskim koszcie eksploatacyjnym i wysokiej sprawności energetycznej i ekologicznej.


BARDZIEJ WYDAJNE


Wkłady kominkowe nowej generacji cechują się zwiększona przewodnością cieplną a tym samym krótszym czasem nagrzewania pomieszczenie (o ok. 30%)


EKONOMICZNE


MNIEJSZE ZAPOTRZEBOWANIE NA DREWNO


Dzięki większej sprawności i mocy kominka zmniejszy się zapotrzebowanie na drewno o ok 35%. Przyniesie to znaczne oszczędności w użytkowaniu kominka.


BARDZIEJ TRWAŁE


Żeliwo z grafitem wermikularnym w porównaniu do tej pory stosowanego żeliwa z grafitem płatkowym cechuje się znacznie wyższą, potwierdzoną badaniami, wytrzymałością na rozciąganie, większą plastycznością i odpornością na obciążenia i zmęczenie cieplne. Wydłuża to żywotność wkładu kominkowego i jego elementów.


Z punktu widzenia klienta, który instaluje w domu kominek, nowa technologia zapewnia mu: zmniejszone koszty serwisu, mniejsze zużycie drewna, szybsze nagrzewanie się pomieszczenia Dodatkowo mniejsze zużycie drewna daje ekologiczne korzyści związane z obniżeniem emisji spalin do otoczenia
Wysoka jakość kominków i piecyków produkowanych przez KAWMET została w ciągu ostatnich dwudziestu lat wielokrotnie zweryfikowana przez tysiące klientów, którzy stosowali produkty firmy przy realizacji wielu wymagających inwestycji.


Jedna z sił napędowych wzrostu gospodarczego są innowacje.

Odlewnia KAWMET nastawiając się na ciągły rozwój tworzy i wdraża nowatorskie rozwiązania i skutecznie wprowadza na rynek nowe produkty. Z tego względu realizowany projekt ma ogromne znaczenie, bowiem istotnie przyczyni się do rozwoju szerokiej oferty produktowej firmy KAWMET.
Wprowadź poprawne dane
Użytkownik jest już zarejestrowany
Poprawnie zapisano na newsletter