PL
EN
PONAD 40 LAT DOŚWIADCZENIA
Odlewnia jest firmą o długoletniej tradycji rodzinnej, gdzie zdobyta w praktyce wiedza i doświadczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie
Zobacz produkty
ZAJMUJEMY SIĘ PRODUKCJĄ ODLEWÓW OD 1981
Od początku istnienia działalność zakładu nastawiona była na produkcję żeliwnych urządzeń grzewczych, odlewów armatury przemysłowej, części maszyn i odlewów artystycznych. Odlewnia jest firmą o długoletniej tradycji rodzinnej, gdzie zdobyta w praktyce wiedza i doświadczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Historia zakładu sięga jeszcze roku 1981, kiedy to w miejscowości Wapowce koło Przemyśla w działalność w branży odlewniczej rozpoczął Stanisław Kawiński – ojciec obecnego właściciela Marka Kawińskiego.
ROZWÓJ
W roku 2005 siedziba odlewni została częściowo przeniesiona do miejscowości Orły koło Przemyśla, znajdującej się przy trasie międzynarodowej E - 4 „Drezno – Kraków – Lwów”. Położenie odlewni przy uczęszczanej trasie komunikacyjnej ułatwiło kontrahentom dojazd i kontakty w sprawach handlowych. Po wybudowaniu nowej odlewni w 2005 r. z automatyczną linią produkcji odlewów jesteśmy jednym z największych producentów wkładów kominkowych w Polsce. Zainstalowanie automatycznej linii produkcyjnej z formierką impulsową AFI 86, automatycznej linii formowania o dużej wydajności DISA 2013A , nowoczesnej stacji przerobu mas z mieszarką turbinową Airich Misher i pieców indukcyjnych o pojemności 2000 kg pozwoliło nam na podwojenie produkcji i obniżenie kosztów, a tym samym na obniżenie ceny gotowego produktu przy jednoczesnym wzroście jakości.
WŁASNY PRODUKT
Od kilkunastu lat podstawą produkcji są żeliwne wkłady kominkowe, piece wolnostojące i piece uniwersalne. Kominki naszej marki dzięki estetycznemu wyglądowi, wysokiej sprawności i niezawodności, przy stosunkowo niskiej cenie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców z Polski i z zagranicy.
Wprowadź poprawne dane
Użytkownik jest już zarejestrowany
Poprawnie zapisano na newsletter